Ehitus

Arhitektuurne lahendus

Tallinnas Lasnamäel kerkib arhitekt Indrek Kallase poolt loodud korterelamud, millele annavad iseloomu kvaliteetsed ja hoolikalt läbi mõeldud korterilahendused ning rikkaliku haljastuse, erinevate mänguväljakutega ja päikeseterrassidega privaatne puhkeala hoone 2.korruse tasapinnas.
Hoone koosneb kolmest identsest hoonemahust. Hooneosad on kaheteist korruselised, esimesel korrusel paikneb ühine parkimismaja. Kokku on hoonesse ette nähtud 141 korterit, mis jaotub võrdselt kolme hooneosa peale. Mugavaks koju jõudmiseks, on igasse trepikotta ette nähtud ruumikas lift. Esimesel korrusel asub mugav kinnine parkimismaja, teisel korrusel asuvad turvalised panipaigad ja hoone teenindamiseks vajalikud tehnilised ruumid. Järgnevale kümnele korrusele on projekteeritud ühe- kuni neljatoalised korterid. Korteritel on suured betoonelemendist rõdud, mis on lahendatud metall- ja klaaspiiretega ning dekooriks on kasutatud ka alumiinium komposiitplaate. Kortermaja projekteerimisel on valitud kaasaegsed, kvaliteetsed ja kestvad materjalid.

Läbimõeldud ja funktsionaalsed planeeringud

Projekteerimisel on arvestatud asjaoluga, et korterite planeeringud oleksid  võimalikult ratsionaalsed. Kõik korterite planeeringud on üksikasjalikult üle vaadatud sisekujundaja poolt. Suuremad korterid avanevad mitmesse ilmakaarde ning on läbi maja planeeringuga. Nii suurtesse kui väikestesse korteritesse on kavandatud nišše mööblile ning panipaiku eluks vajalike esemete paigutamiseks. Vannitubade ja esikute laed on viimistletud kipsripplaed. Korterite kavandamisel on suurt tähelepanu pööratud privaatsusele ja mugavusele, lisaväärtust annavad ruumikad rõdud.

Helikindlus

Kortermaja projekteerimisel ja ehitamisel on tähelepanu pööratud privaatsusele ja helipidavusele. Kortereid eraldavad üksteisest müra summutavad massiivsed kivibetoonseinad, magamis- ja eluruume ning pesu- ja magamisruume eraldavad helikindlad konstruktsioonid. Vahelagedes on õõnespaneelide peale paigaldatud mürasummutusplaadid ja valatud täiendav betoonikiht. Hoones on kasutatud helisummutavaid kolmekordseid klaaspakette ja korteritele on projekteeritud välismüra isoleeriv sundventilatsiooni süsteem.

Ehituskonstruktsioonid

Hoone rajatakse madalvundamendile. Hoone välisseinteks kasutatakse kolmekihilisi raudbetoonpaneele, sisemised kandeseinad on betoonseinad ja korterite vahelised seinad on laotud täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest. Välisseinte soojustuse paksus on 200mm ja katusel keskmiselt 400mm. Korterite vahelised seinad on 190mm paksusest täisbetoneeritud õõntega betoonplokkidest, et tagada nõutud helipidavus. Märjad ruumid ehitatakse kergplokkidest ning tubade vahel on isoleeritud mineraalvillaga terasprofiilidel kergseinad. Korteritesse paigaldatakse kolmekordse klaaspaketiga PVC aknad.

Küte

Kortermaja tehnoruumis asub soojasõlm, mis on ühendatud Tallinna Kütte tsentraalvõrguga. Igaks korteris paikneb küttekollektor, millest hargnevad torud igasse radiaatorisse, mis on paigutatud akende alla. Radiaatoreid on võimalik juhtida korteripõhiselt termostaatventiilidega. Linnamäe tee 42a kortermajad kuuluvad ökonoomsesse energiaklassi B.

Ventilatsioon

Kõikides korterites on efektiivne soojustagastusega sundventilatsioon, mida saab korteripõhiselt juhtida. Köögikubu väljavisektoru on ühendatud läbi ventilatsiooniagregaadi, mis vähendab oluliselt õhupuhastaja tööst tekkivat müra. Ilma mootorita köögikubu on korteriomaniku paigaldada.

Elektripaigaldised

Korterisse paigaldatakse elektrikilbid, kus on rühmakaitsmed, ning nõrkvoolukaablite jaotus, TV-jaotus ning ruum andmeside aktiivseadmetele. Tubadesse paigaldatakse vähemalt kolm vooluvõtu kohta, pistikupesade asukohad arvestavad köögimööbli funktsionaalset paigutust. Korterite pesuruumidesse ja ripplagedega esikutesse paigaldatakse süvistatud LED valgustid. Korterite rõdudele on paigaldatud pistikupesa, mida saab juhtida rõduukse juures asuvast lülitist. Hoonesse paigaldatakse andmesidesüsteemid, automaatsed tulekahjusüsteemid, videofonoluku süsteemid ning valvesignalisatsiooni valmidus.

Valvesignalisatsioon

Kõikides korterites on ehitusperioodil võimalik tellida valvesignalisatsiooni valmidus (kaabeldus).

Ehitus

Ehitusfirma Hausers on Eesti ehitusturul tegutsenud üle 10 aasta. Selle ajaga oleme ehitanud üle 30 korterelamu ja üle 600 korteri ning see number kasvab igapäevaselt. Loomulikult oleme me ehitanud ka teisi hooneid, aga korterelamuid meile meeldib ehitada. Meil on olemas juhtimissüsteem ISO 9001, kuid lisaks sellele oleme juurutanud Hausersi oma juhtimissüsteemi korterelamute ehitusele, et pakkuda oma klientidele võimalikult kvaliteetset toodet. Meie varasemate ehitustöödega saate tutvuda siit.

 

 

mati
Mati Meier
+372 550 3550
Jevgeni Lipin uus
Jevgeni Lipin
+372 5307 0330

Võta meiega ühendust

Võta meiega ühendust

*
Leave empty