Ehitus

Arhitektuurne lahendus

Tallinnas Lasnamäel kerkib arhitekt Indrek Kallase poolt loodud korterelamu, millele annavad iseloomu kvaliteetsed ja hoolikalt läbi mõeldud korterilahendused ning rikkaliku haljastuse ja mänguväljakuga puhkeala.
Hoone on viiekorruseline, kõrge sokliga ja koosneb kahest identsest hoonemahust. Kokku on hoonesse ette nähtud 54 korterit, millele loob privaatsust neli eraldi trepikoda. Mugavaks kojujõudmiseks, on igasse trepikotta ette nähtud ruumikas lift. Kusjuures kõrgemale esimesele korrusele on võimalik jõuda ilma ühtegi trepiastet läbimata, sest lifitga saab liikuda ka esimese poolkorruse.
Esimesel korrusel asuvad lisaks korteritele panipaigad ja hoone teenindamiseks vajalikud tehnilised ruumid. Järgnevatele neljale korrusele on projekteeritud ühe- kuni neljatoalised korterid.
Kortermaja iseloomustavad märksõnad: kaasaegne ja ratsionaalne ruumipaigutus, kvaliteetsed ja kestvad materjalid, keskkonnatundlikkus. C-energiaklassiga maja ilmestavad erinevad fassaadikattematerjalid ning mängulised rõdud. Hoone välisviimistluses on kasutatud kombineeritud heledat ja tumedat fassaadikrohvi ning alumiinium komposiitplaate, eluruumidesse päevavalguse andmiseks on projekteeritud suured aknapinnad.

Läbimõeldud ja funktsionaalsed planeeringud

Projekteerimisel on arvestatud asjaoluga, et korterite planeeringud oleksid  võimalikult ratsionaalsed, kuid samas pakuksid erinevaid võimalusi mööbli paigutamiseks ja sisustamiseks vastavalt tulevaste elanike vajadustele ja soovidele. Suuremad korterid avanevad mitmesse ilmakaarde ning on läbi maja planeeringuga. Nii suurtesse kui väikestesse korteritesse on kavandatud nišše mööblile ning panipaiku eluks vajalike esemete paigutamiseks. Vannitubade laed on viimistletud kipsripplaed, mida on 3 ja 4-toalistel korteritel kasutatud ka esiku lagedes ventilatsioonitorude peitmiseks. Korterite kavandamisel on suurt tähelepanu pööratud privaatsusele ja mugavusele, lisaväärtust annavad lõunasse kavandatud rõdud.

Helikindlus

Kortermaja projekteerimisel ja ehitamisel on tähelepanu pööratud privaatsusele ja helipidavusele. Kortereid eraldavad üksteisest müra summutavad massiivsed kivibetoonseinad, magamis- ja eluruume ning pesu- ja magamisruume eraldavad helikindlad konstruktsioonid. Hoones on kasutatud helisummutavaid kolmekordseid klaaspakette ja maja 3 ja 4-toalistele korteritele on projekteeritud tänavamüra isoleeriv ventilatsioonisüsteem.

Ehituskonstruktsioonid

Hoone rajatakse madalvundamendile ning sise- ja välisseinad on laotud täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest. Välisseinte soojustuse paksus on 200mm ja katusel keskmiselt 400mm. Korterite vahelised seinad on 190mm paksusest täisbetoneeritud õõntega plokkidest, et tagada helipidavus. Märjad ruumid ehitatakse kergplokkidest ning tubade vahel on terasprofiilidel kipsvaheseinad vooderdatud mineraalvillaga. Korteritesse paigaldatakse kolmekordse klaaspaketiga PVC aknad.

Küte

Kortermaja tehnoruumis asub soojasõlm, mis saab toite Tallinna Kütte tsentraalvõrguga. Igaks korteris paikneb küttekollektor, millest hargnevad torud igasse radiaatorisse, mis on paigutatud akende alla. Radiaatoreid on võimalik juhtida korteripõhiselt termostaatventiilidega.

Ventilatsioon

3- ja 4-toalistes korterites on soojustagastusega sundventilatsioon ning 1 ja 2-toalistes korterites on fresh-klapid välisseintes ning mehaaniline väljatõmme, mida saab korteripõhiselt juhtida. Köögikubude tarbeks on eraldi väljavisketoru läbi šahti katusele.

Elektripaigaldised

Korterisse paigaldatakse elektrikilbid, kus on rühmakaitsmed, ning nõrkvoolukaablite jaotus, TV-jaotus ning ruum andmeside aktiivseadmetele. Tubadesse paigaldatakse vähemalt kolm vooluvõtu kohta, pistikupesade asukohad arvestavad köögimööbli funktsionaalset paigutust. Korterite pesuruumidesse paigaldatakse süvistatudvalgustid, 3 ja 4-toalistel korteritel süvistatud valgustid ka esiku ning koridoride ripplaes. Korteri rõdudel on paigaldatud pistikupesad. Hoonesse paigaldatakse andmesidesüsteemid, tulekahjusüsteemid, fonoluku süsteemid, TV-võrk ning valvesignalisatsioon.

Valvesignalisatsioon

Turvalisuse tagamiseks on panipaikade ruumi projekteeritud signalisatsioonisüsteem. Korterites võimalik klientidel paigaldada enda soovide järgi valvesüsteem.

Ehitus

Ehitusfirma Hausers on Eesti ehitusturul tegutsenud üle 10 aasta. Selle ajaga oleme ehitanud üle 30 korterelamu ja üle 600 korteri ning see number kasvab igapäevaselt. Loomulikult oleme me ehitanud ka teisi hooneid, aga korterelamuid meile meeldib ehitada. Meil on olemas juhtimissüsteem ISO 9001, kuid lisaks sellele oleme juurutanud Hausersi oma juhtimissüsteemi korterelamute ehitusele, et pakkuda oma klientidele võimalikult kvaliteetset toodet. Meie varasemate ehitustöödega saate tutvuda siit.

 

 

mati
Mati Meier
+372 550 3550
Jevgeni Lipin
Jevgeni Lipin
+372 5307 0330
Sergei Zahharov
Sergei Zahharov
+372 56 833 391
Aleksandra Slabikova
+372 58 398 388